Kontakt

Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 13

97-300 Piotrków Trybunalski

Rejestracja

Tel: 722-242-710

 

Licznik odwiedzin

1953755
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
16
51
167
1951798
4511
10427
1953755

                 MOSTY PROTETYCZNE                                   

                           Mosty protetyczne pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe zęby własne pacjenta. Zęby , które zakwalifikowano do odbudowy protetycznej nazywane są zębami filarowymi. Zęby filarowe okoronowuje się (wykonuje się na nie korony protetyczne), a zęby brakujące pomiędzy zębami filarowymi uzupełnia się w postaci przęsła zamocowanego pomiędzy koronami zębów filarowych, stąd nazwa most protetyczny (zobacz animację).


                             Mosty protetyczne są rodzajem uzupełnień stałych czyli takich, które są na stałe zamocowane w jamie ustnej ( za pomocą matweriałów wiążących) przy wykorzystaniu zębów własnych  - po zacementowaniu przez lekarza dentystę pacjent nie ma możliwości samodzielnego ich wyjęcia. Z tego względu mosty protetyczne mają wiele zalet:

  • mosty protetyczne przenoszą siły żucia w sposób fizjologiczny, na ozębną zębów filarowych, przez co są łatwe do zaakceptowania i zapewniają duży komfort użytkowania - tak jak nie czuje się różnicy gryząc zębami z wypełnieniami, tak samo komfortowe jest gryzienie za pomocą mostu protetycznego
  • mosty protetyczne są zamocowane na stałe, co również ułatwia ich akceptację oraz poprawia komfort użytkowania
  • mosty protetyczne są uzupełnieniami estetycznymi (są wykonywane z wykorzystaniem koron porcelanowych lub koron pełnoceramicznych) - prawidłowo wykonany most niczym nie wyróżnia się przy uśmiechu
WADY MOSTÓW PROTETYCZNYCH :

  • Do wad mostów protetycznych należy konieczność oszlifowania i okoronowania zębów filarowych (często zdrowych zębów)

 

  • Kolejna wada mostów protetycznych jest wspólna dla wszystkich uzupełnień protetycznych z wyjątkiem implantów. Jest to zanikanie wyrostka kostnego pod przęsłem mostu.

 

 

Korony protetyczne

Korony protetyczne są uzupełnieniem protetycznym pozwalającym na odbudowę zębów bardzo zniszczonych i stanowią rozwiązanie w sytuacji, kiedy korony zęba nie da się już odbudować materiałem kompozytowym.

Kiedy ząb jest bardzo zniszczony w wyniku próchnicy lub złamania, wypełnienie kompozytowe byłoby zbyt duże, aby utrzymać się w nim. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest wykonanie korony protetycznej, która jednocześnie odbudowuje ząb oraz wzmacnia go.
Korona protetyczna przypomina swego rodzaju czapeczkę nakładaną na ząb. Dzięki wytrzymałym materiałom, z których jest wykonywana, korona protetyczna opasając ząb wzmacnia go i jednocześnie odtwarza jego naturalny, zdrowy wygląd.

Aby wykonać koronę protetyczną, trzeba ząb oszlifować czyli zmniejszyć we wszystkich trzech wymiarach, tak jak to widać na powyższej animacji. Wykonuje się to w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu zabieg jest całkowicie bezbolesny.


 Istnieje kilka rodzajów koron protetycznych. Podstawowa różnica to materiał, z którego są wykonane.

 Najpowszechniej wykonuje się korony porcelanowe na podbudowie metalowej lub z tlenku cyrkonu. Rdzeń takiej korony stanowi metal indywidualnie odlany dla danego zęba. Na tak przygotowaną podbudowę napala się porcelanę. Metal w takiej koronie nie jest widoczny - jest ukryty pod porcelaną.

 

 

LICÓWKI

Licówki to precyzyjne uzupełnienia estetyczne w postaci bardzo cienkich płatków porcelanowych, mocowane na powierzchniach wargowych lub policzkowych zębów (od strony licowej - stąd nazwa) za pomoca specjalnego kleju stomatologicznego.

Licówki to forma leczenia z pogranicza trzech dziedzin stomatologii. Są to protetyka, ortodoncja i stomatologia estetyczna. Wynika to z szerokiego zakresu wskazań do wykonania tego typu uzupełnień. Licówki likwidują wszelkie estetyczne niedoskonałości zębów sprawiając, że wyglądają one zdrowo i naturalnie.Licówki porcelanowe pozwalają na:

  • zmianę koloru zębów, poprzez pokrycie przebarwień, plam lub poprzez rozjaśnienie zębów
  • korektę estetyczną kształtu zęba poprzez jego wydłużenie, skrócenie, poszerzenie lub zwężenie
  • estetyczną odbudowę częściowo utraconego zęba
  • korektę położenia zęba w łuku, w przypadku niewielkich nieprawidłowości w postaci wychylenia lub rotacji zęba  - możliwość uniknięcia leczenia ortodontycznego
  • estetyczne zamknięcie szpar między zębami (diastemy)

 

 

 

Godziny Otwarcia

Godziny pracy lekarzy:

Lek.dent. Agnieszka Juśkiewicz

(PROTETYKA)

poniedziałek BRAK

wtorek  13.00-18.00

środa  BRAK

czwartek 09.00-14.30 

piątek 08.30- 14.30

 

Lek.dent.Małgorzata Krawczyńska

( specjalista stomatologii dziecięcej)    

poniedziałek 15.30-18.00

czwartek  15.30 - 18.00   

zamiennie poniedziałek lub czwartek

( dokładna informacja w recepcji lub tel. 722-242-710)                                                                        

 

Lek.dent. Barbara Wojciechowska

(specjalista ortodoncji )

czwartek 14.30- 17.30

 

 

Wizyta możliwa po uprzedniej rezerwacji terminu!

Rejestracja telefoniczna lub w godz. przyjęc lekarzy

722-242-710

 

 

Promocje

 
Created by Łukasz C.