Kontakt

Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 13

97-300 Piotrków Trybunalski

Rejestracja

Tel: 722-242-710

 

Licznik odwiedzin

1953757
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
18
51
169
1951798
4513
10427
1953757

Lakierowanie zębów

Lakowanie,lakierowanie,lapisowanie ... czy różnią się te zabiegi?

Czym jest lakowanie zębów?

Lakowanie zębów jest to zabieg polegający na uszczelnianiu bruzd, szczelin i zagłębień w zębach światłoutardzalną substancją jaką jest lak. Ten profilaktyczny zabieg eliminuje rozwój bakterii w trudnodostępnych miejscach oraz zmniejsza ryzyko powstawania próchnicy

Lakowanie zębów jest często mylone z lakierowaniem zębów fluorem

Ból przy lakowaniu zębów?

Zabieg ten jest bezbolesny – pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu.  Lakowanie jednego zęba trwa kilka minut

Kiedy jest odpowiedni czas na lakowanie zębów?

Lakowanie zębów to zabieg dobry zarówno dla zębów mlecznych, jak i stałych. Lakowanie należy przeprowadzić zaraz albo w niedługim czasie po wyrośnięciu zęba, dzięki czemu w szczelinach i bruzdach nie rozwinie się próchnica i unikniemy demineralizacji zęba.

Lakowanie dotyczy głównie dzieci, dorośli natomiast często lakują zęby mądrości.

Co to jest poszerzone lakowanie zębów?

Poszerzone lakowanie zębówpolega na poszerzeniu szczelin między zębami cienkim wiertłem. Taki zabieg  dentysta stosuje, gdy  próchnica osiągnęła początkowe stadium. Następuje to przed aplikacją laku.

Czym jest lakierowanie zębów?

Lakierowanie zębówto zabieg polegający na profilaktycznym pokryciu zębów lakierem o wysokim  stężeniu fluoru. Po dokładnym oczyszczeniu zębów (skaling, piaskowanie czy oczyszczenie mechaniczne szczoteczką ze specjalną pastą) dentysta nakłada lakier specjalnym pędzelkiem. Trwa to 5–10 minut. W tym czasie lakier twardnieje i tworzy przezroczystą błonę.

Zabieg ten można przeprowadzać zarówno u dzieci(po pojawieniu się pierwszych zębów mlecznych), jak i u dorosłych. Lakier stosowany u dzieci ma barwę miodu i jest całkowicie bezpieczny, natomiast lakier dla dorosłych jest bezbarwny.

Lakierowanie zębów, podobnie jak lakowanie, jest bezbolesne i chroni zęby przed próchnicą Zapobiega także próchnicy wtórnej, nadwrażliwości szyjek zębowych oraz próchnicy przy leczeniu ortodontycznym.

Czym jest lapisowanie zębów ?

Lapisowanie to zabieg, który służy utwardzeniu próchnicowo zmienionej zębiny i zatrzymaniu procesu próchnicowego u młodych pacjentów, u których z różnych względów nie można założyć tradycyjnego wypełnienia (np. z powodu dużej rozległości ubytku, młodego wieku pacjenta lub braku współpracy ze strony dziecka) .Zabieg polega na usunięciu miejsc retencyjnych dla resztek jedzenia i płytki bakteryjnej. Polega to na usunięciu warstwy zębiny zmienionej próchnicowo. Na tak przygotowaną powierzchnię najczęściej nanosi się związek azotanu srebra i t.zw.strącalnik ( np.Eugenol). Z roztworu wytrąca się samo srebro, które ma silne właściwości bakteriobójcze. Zabieg wymaga 3 wizyt w odstępach tygodniowych. Cały zabieg trwa bardzo krótko, jest zupełnie bezbolesny i może być wykonany nawet w bardzo wczesnym wieku. Nie każde dziecko jednak lubi zapach olejku goździkowego. Ujemną stroną zabiegu jest przebarwienie tkanek zęba na charakterystyczny, niestety niekosmetyczny czarny kolor na skutek wytrącenia się cząsteczek srebra. Jednak czasami jest to jedyne wyjście, aby zabezpieczyć chory ząb

 

Przypominamy ,że jesteśmy partnerami http://www.lakowanie.pl/

 

Dzięki tej współpracy świadczymy profesjonalne zabiegi lakowania zębów  zgodnie z najnowszymi wytycznymi WHO.  Chronimy zęby przed próchnicą od samego początku... Zapraszamy  serdecznie !

 

Godziny Otwarcia

Godziny pracy lekarzy:

Lek.dent. Agnieszka Juśkiewicz

(PROTETYKA)

poniedziałek BRAK

wtorek  13.00-18.00

środa  BRAK

czwartek 09.00-14.30 

piątek 08.30- 14.30

 

Lek.dent.Małgorzata Krawczyńska

( specjalista stomatologii dziecięcej)    

poniedziałek 15.30-18.00

czwartek  15.30 - 18.00   

zamiennie poniedziałek lub czwartek

( dokładna informacja w recepcji lub tel. 722-242-710)                                                                        

 

Lek.dent. Barbara Wojciechowska

(specjalista ortodoncji )

czwartek 14.30- 17.30

 

 

Wizyta możliwa po uprzedniej rezerwacji terminu!

Rejestracja telefoniczna lub w godz. przyjęc lekarzy

722-242-710

 

 

Promocje

 
Created by Łukasz C.