Kontakt

Adres: ul. Henryka Sienkiewicza 13

97-300 Piotrków Trybunalski

Rejestracja

Tel: 722-242-710

 

Licznik odwiedzin

1953761
Dzisiaj
Wczoraj
W tym tygodniu
Poprzedni tydzień
W tym miesiącu
Poprzedni miesiąc
Wszystkie
22
51
173
1951798
4517
10427
1953761

Dodano: 06.10.2016r
 

Wizyta w Zespole szkolno-gimnazjalnym w Woli Krzysztoporskiej

                    Zapewne wszystkie dzieci w wieku szkolnym ( klasy I-III ) ,jak i dzieci z oddziału przedszkolnego z Zespołu szkolno-gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej wiedzą jak dbać o zęby ale tej wiedzy nigdy dość...

                                     Dlatego też w dniach : 23.09 i 30.09.2016 r.  uczniów w/w szkoły odwiedzili Nasi pracownicy -  lek.dent. Agnieszka Juśkiewicz oraz asystentka stomatologiczna- Joanna Milczarek .Panie tłumaczyły dzieciom, jak należy dbać o higienę jamy ustnej, w jaki sposób  i ile czasu należy czyścić zęby. Uczniowie i dzieci z oddziału przedszkolnego dowiedziały się, że słodycze można jeść bez większej szkody dla zębów, ale….. z zachowaniem pewnych zasad   :-)  Pani Dentystka przyniosła ze sobą kilka oryginalnych rekwizytów. Wielkim zainteresowaniem dzieci cieszył się model szczęki i żuchwy ukazujące prawidłowe ustawienie zębów .

 

Dzieci zapoznały się także  z rodzajami szczoteczek i past do zębów, z różnymi metodami szczotkowania zębów.w drugiej części prelekcji dzieci mogły samodzielnie sprawdzić nabyte umiejętności,wzięły też udział w przeglądzie ząbków.Na koniec każdy Dzielny Pacjent otrzymał upominek.

Celem spotkania było przybliżenie sylwetki lekarza dentysty, zapoznanie ze sposobami dbania o zęby, zmniejszenie obawy przed wizytą w gabinecie dentystycznym oraz zachęcenie dzieci do kontroli zębów. Mamy nadzieję, że od tej pory już nikt z dzieci i przedszkolaków nie będzie bał się wizyty u stomatologa, a jak należy dbać o zęby - zapamięta na zawsze. Dzieci były bardzo zainteresowane tematem i zadawały mnóstwo pytań,chętnie opowiadały własne historie z wizyt u dentysty – często bardzo ciekawe a nawet śmieszne ;-)

Dziękujemy Dyrekcji Zespołu szkolno-gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej za możliwość szerzenia wiedzy i dobrych nawyków higienicznych wśród dzieci klas „0”,I-III.

Dziękujemy  i do  zobaczenia ! ! !

 

 

 
Dodano dnia 01.05.2015r
 
        Zapraszamy serdecznie wszystkie dzieci posiadające "Książeczkę zdrowia  stomatologicznego sportowca" lub chcące dołączyc do grona jej posiadaczy do odwiedzenia Naszego gabinetu dentystycznego.
Każdy młody sportowiec powinien byc objęty opieka stomatologiczną,dbac o ochrone zębów podczas treningów.
W chwili obecnej na dzieci i młodzież uczęszczające m.in. do Uczniowskiego Klubu Sportowego  - Szkoły Karate Tradycyjnego  w Piotrkowie Trybunalskim (UKS-SKT)(sensei-Rafał Michalak 3 DAN),w ramach współpracy z Naszą placówką  - czeka miła i profesjonalna kadra  dentystyczna,pełna opieka stomatologiczna( w tym bezpłatne konsultacje,promocyjne ceny zabiegów) oraz liczne niespodzianki !!
 
* * *

Lakierowanie zębów ( fluoryzacja )jest zabiegiem profilaktycznym w stomatologii. Wykorzystywany do tegopreparat fluorowy ma na celu wzmocnienie szkliwa zębów i zwiększenie jego odporności na próchnicę. Jest to jedna z najbardziej skuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej u dzieci jak i zarówno u dorosłych ,również  noszących aparaty ortodontyczne

 
 

 

    Fluor stosowany w postaci        lakierów fluorowych:


- wzmacnia szkliwo dzieci i dorosłych;
- zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej;
- zapobiega powstawaniu próchnicy wtórnej ,
- zapobiega powstawaniu próchnicy w przebiegu leczenia ortodontycznego-głównie aparatami stałymi;
- znosi nadwrażliwość szyjek zębowych.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

ksiazeczka1
 
 
 
 
* * *
 
 
 
 
 
 
Dodano dnia 31.11.2013r.
 
 
 
W ramach akcji „Akademia Aquafresh”( III Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej ) dniu 31.11.2013 zaprosiliśmy dzieci i Panie wychowawczynie z Samorządowego Przedszkola w Poniatowie. 
W miłej atmosferze każde dziecko zostało przebadane,oceniono potrzeby terapeutyczne Przedstawiony został prawidłowy instruktaż higieny. Dzieci mogły zwiedzić każdy zakątek gabinetu dentystycznego,poznały wszystkie narzędzia i urządzenia,którymi pracuje lekarz dentysta. Uśmiechów i pytań  nie było końca :-)
W nagrodę dzieci otrzymały naklejki,zabawki,drobne upominki. Na ręce Pań Wychowawczyń przekazane zostały „Karty Pacjenta” z wytycznymi odnośnie leczenia,ilości zębów zaatakowanych próchnicą.Zostaną one przekazane Rodzicom i Opiekunom dzieci. Serdecznie dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję,że nauka dbania o higienę jamy ustnej zaprocentuje w przyszłości a dzieci zostaną pacjentami,którzy będą dbali o zdrowy i piękny uśmiech !!!
 
Miło Nam powiadomić Państwa ,że nasz gabinet stomatologiczny „Dental Menu” dołączył do III Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” .Otrzymaliśmy CERTYFIKAT i znaleźliśmy się pośród gabinetów dentystycznych, w których  przedszkolaki wspólnie z bohaterami „Pastusiami” uczą się dbania o higienę jamy ustnej.
Program realizowany jest we wszystkich grupach wiekowych.Głównym partnerem medialnym akcji jest POLSAT JimJam,gdzie można oglądać przygody bohaterów 
programu. Akcję wspiera również serwis dla rodziców i dzieci - Dzieci.pl, Radio Bajka – blisko ucha  malucha, Pluszaki Rozrabiaki, magazyn DZIECKO oraz pismo Bliżej Przedszkola. Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh” uzyskał poparcie Polskiego Towarzystwa Medycyny Rodzinnej, Magazynu Stomatologicznego oraz serwisu Portaldentystyczny.pl
Program jest odpowiedzią na znaczący problem społeczny, jakim jest próchnica zębów wśród dzieci. Statystyczny sześciolatek posiada średnio 5 zębów zaatakowanych próchnicą, z czego wyleczony zostaje tylko jeden z nich!  Akademia Aquafresh koncentruje się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Jej celem jest budowanie i wyrabianie wśród dzieci potrzeby i nawyków dbania o higienę jamy ustnej, a w konsekwencji zmniejszenie tak poważnego problemu, jakim jest próchnica u dzieci
w Polsce. 
 

Godziny Otwarcia

Godziny pracy lekarzy:

Lek.dent. Agnieszka Juśkiewicz

(PROTETYKA)

poniedziałek BRAK

wtorek  13.00-18.00

środa  BRAK

czwartek 09.00-14.30 

piątek 08.30- 14.30

 

Lek.dent.Małgorzata Krawczyńska

( specjalista stomatologii dziecięcej)    

poniedziałek 15.30-18.00

czwartek  15.30 - 18.00   

zamiennie poniedziałek lub czwartek

( dokładna informacja w recepcji lub tel. 722-242-710)                                                                        

 

Lek.dent. Barbara Wojciechowska

(specjalista ortodoncji )

czwartek 14.30- 17.30

 

 

Wizyta możliwa po uprzedniej rezerwacji terminu!

Rejestracja telefoniczna lub w godz. przyjęc lekarzy

722-242-710

 

 

Promocje

 
Created by Łukasz C.